Listwy wieńczące i fronty ze sztukaterią do mebli kuchennych

Listwy wieńczące i fronty ze sztukaterią do mebli kuchennych

Odpowiednio wykonane oraz wykończone meble kuchenne mogą znacząco odmienić wnętrze kuchni czy jadalni, oraz nadać miejscu wyjątkowego charakteru.

Zadbanie o szczegóły w wykończeniu frontów kuchennych oraz wykończenie mebli listwą wieńczącą to, jak „postawienie kropki nad i”, dlatego też warto zadbać o tak ważne szczegóły podczas projektowania nowej kuchni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sztukaterii we frontach meblowych oraz zastosowaniu listwy wieńczącej, sprawdź koniecznie ten wpis.

Sztukateria — elegancka dekoracja frontów meblowych

Sztukateria to nic innego jak elementy dekoracyjne, które mogą być przymocowane do frontów meblowych, ale również do ścian czy sufitów. W zależności od stylu, jaki chcemy nadać wnętrzu, możemy wybrać bardzo odmienne rodzaje wykończenia. Sama sztukateria może być zamontowana zarówno w celach dekoracyjnych, jak i funkcjonalnych. Wzbogacenie frontów meblowych o sztukaterię, z pewnością nada im ponadczasową elegancję, a odpowiednio zaprojektowany efekt wizualny może jednocześnie wyznaczyć nam strefy w kuchni, jadalni czy innym pomieszczeniu.

Obecnie wiele kuchni jest projektowanych z gładkich frontów meblowych, które bardzo często mogą tworzyć jednolitą w odbiorze bryłę. Nowoczesne fronty meblowe nie muszą być jednak nudne i monotonne. Dodanie delikatnej sztukaterii do frontów meblowych lub ich wybranej części może dodać wnętrzu oryginalności i wyróżnić je spośród innych. To, gdzie może pojawić się sztukateria, nie jest z góry określone i projektant ma pełną dowolność w wydobyciu piękna podczas projektowania kuchni. Elementy ozdobne bardzo dobrze sprawdzą się zarówno w górnej, jak i dolnej części frontów, tworząc tym samym ciekawy efekt wizualny, który może kierować odbiorcę w wyznaczone miejsce. W przypadku nowoczesnych projektów kuchni sztukateria może pełnić również aspekt funkcjonalny, zastępując lub ukrywając systemy otwierania i zamykania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o frontach meblowych ze sztukaterią, sprawdź naszą ofertę, gdzie znajduje się wiele wzorów wykończenia sztukaterii naklejanej na płyty MDF.

Listwa wieńcząca do mebli kuchennych

Wybór listwy wieńczącej jako dopełnienia mebli kuchennych to bardzo często stosowane rozwiązanie przy projektowaniu mebli. Listwa wieńcząca w wielu przypadkach pełni nie tylko rolę elementu dekoracyjnego, ale również funkcjonalnego, który pozwala na ukrycie wielu instalacji związanych zarówno z oświetleniem, jak i usprawnieniem funkcjonowania frontów kuchennych. W zależności od rodzaju frontów kuchennych i ich wykończenia, do dyspozycji mamy listwy wieńczące pasujące do mebli nowoczesnych oraz klasycznych w wersji standardowej, oraz ze wklejoną podstawką. Samo wykończenie listwy może być surowe, lakierem lub folią PVC.

Akcesoria wykończeniowe jak sztukateria czy listwy wieńczące są niezwykle ważnym elementem wystroju kuchni, bo to właśnie one w głównej mierze mogą nadać wnętrzu stylu, elegancji i charakteru. Przy samym doborze wykończenia należy pamiętać jednak o zachowaniu spójności z całym projektem, dlatego też oferujemy dobór elementów z pomocą projektantów, którzy mogą stworzyć wymarzoną kuchnię i zadbać o najdrobniejszy szczegół, który będzie nam towarzyszył przez wiele lat. Przy doborze akcesoriów warto brać pod uwagę sam rozmiar kuchni, jej ułożenie, styl czy finalny kolor frontów, blatu i ścian. W ofercie firmy Renomat znajduje się wiele rodzajów wykończenie, dzięki czemu bez problemu możesz dobrać najlepszy rodzaj akcesoriów do kuchni w wielu wariantach kolorystycznych. W przypadku listwy wieńczącej oferujemy listwy proste z serii A, B, C, D, E, H, K, L.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o akcesoriach wykończeniowych, które nadadzą wyjątkowego wyglądu i poprawią samą funkcjonalność mebli kuchennych, sprawdź koniecznie pozostałe wpisy w naszej bazie wiedzy, gdzie systematycznie zamieszczamy nowości związane z frontami meblowymi, rodzajami wykończenia mebli kuchennych oraz odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Share this post