Kuchnia na wymiar — jak zaprojektować wymarzoną kuchnię?

Kuchnia na wymiar — jak zaprojektować wymarzoną kuchnię?

Kuchnia zalicza się do miejsc, w których wielu domowników będzie spędzało znaczącą ilość swojego czasu, a jej funkcjonalność oraz wygląd nie będzie tak łatwy do zmiany, jak w przypadku salonu, gdzie wystarczy przesunąć sofę lub fotele, by zyskać inny wystrój.

Dlatego też, planując nową kuchnię, warto sprawdzić dostępne rozwiązania oraz trendy w projektowaniu, by stworzyć nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne i trwałe miejsce, które tak naprawdę będzie niezmienne przez następne kilka czy kilkanaście lat.

Projektowanie kuchni na wymiar — sprawdź, jak to robi Renomat w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim

Projektowanie kuchni warto rozpocząć od dokładnych pomiarów każdej ze ścian, wraz z uwzględnieniem okien, otworów wentylacyjnych, instalacji wodnych i elektrycznych. Nie każda ściana w mieszkaniu może być równa i zgodna z projektem. Czasem może zdarzyć się, że jedna ze ścian nie zachowuje konta prostego względem ścian sąsiadujących. Podążając w myśl zasady od ogółu do szczegółu, kolejnym krokiem po zebraniu dokładnych wymiarów pomieszczenia, będzie zaplanowanie głównych elementów wchodzących w skład kuchni. Tu mowa oczywiście o lodówce, zmywarce, piekarniku i innych składowych wyposażenia każdej kuchni, które wymagają od nas uwzględnienia ich wymogów dotyczących montażu.

Projekt kuchni — dopasowanie układu mebli

Jeśli mamy już gotową listę sprzętu AGD, który powinien być zabudowany i współgrać z projektem kuchni, kolejnym krokiem będzie rozpisanie wszystkich potrzeb domowników. Pozwoli to na stworzenie nie tylko funkcjonalnej, ale i komfortowej kuchni. W tym miejscu mamy do dyspozycji kilka podstawowych układów, z których stworzymy własny projekt kuchni na zamówienia. Podstawowym układem mebli w kuchni jest oczywiście układ liniowy, gdzie cała zabudowa mebli na wymiar jest umieszczona wzdłuż jednej ściany. Rozwinięcie tego układu jest analogicznie, układ dwuliniowy. Tu jednak warto wspomnieć, że minimalna odległość między meblami znajdującymi się na przeciwległych ścianach powinna być większa niż 100 centymetrów, co pozwala na komfortowe poruszanie się po pomieszczeniu i korzystanie z zabudowy bez problemu z otwieraniem drzwi i szuflad.

Kolejnymi typami zabudowy kuchni na wymiar jest układ w kształcie litery L, jego rozwinięcie w kształcie litery U oraz G, które zdecydowanie pasują do dużych kuchni oraz tych połączonych z salonem.
Ostatnim typem zabudowy kuchennej na wymiar, jest kuchnia z wyspą, która bardzo dobrze sprawdza się wszędzie tam, gdzie chcemy mieć kontakt z resztą gości, która przebywa w salonie.

Kuchnia na wymiar — zadbaj o funkcjonalność

Funkcjonalność zabudowy mebli kuchenny to niezwykle istotny element, który pozwoli uniknąć wielu niekomfortowych sytuacji w efekcie korzystania z niej. Obecnie na rynku istnieje wiele dedykowanych systemów do zabudowy kuchennej oraz możliwości montowania frontów kuchennych. Dzięki temu kuchnie na wymiar zyskują jeszcze większą funkcjonalność, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Poza tym kuchnia na wymiar może być przez nas dowolnie konfigurowana i wyposażona w różnego rodzaju automatyczne i półautomatyczne podnośniki oraz mechanizmy domykania.

Fronty kuchenne – projekt kuchni na wymiar

Znając już wymiary kuchni, rodzaj zabudowy oraz funkcjonalność poszczególnych szafek i szuflad, ostatnim krokiem będzie wybór frontów kuchennych. Tu o pomoc możemy poprosić firmę Renomat, która od wielu lat zajmuje się produkcją i montażem frontów kuchennych. Realizacje kuchni wykonanych przez firmę Renomat możemy zobaczyć głównie w Szczecinie, Gorzowie, Stargardzie, Świnoujściu i Kołobrzegu. To właśnie tam firma obsługuje największą ilość klientów, którzy szukają wysokiej jakości frontów kuchennych wykonanych z litego drewna, forniru, oraz frontów lakierowanych i laminowanych.

Sprawdź koniecznie ofertę frontów kuchennych i mebli pod zabudowę, które są dostępne w ofercie firmy Renomat. Ilość frezów, kolorów, jak i rodzajów wykończenia pozwala stworzyć niesamowite projekty kuchni, które będą zachowywały swoją funkcjonalność przez wiele lat. Dzięki temu, kuchnie robione na wymiar w Szczecinie czy Gorzowie przez firmę Renomat, cieszą się tak dużym zainteresowaniem zarówno wśród projektantów, jak i osób prywatnych, które potrzebują nie tylko funkcjonalnych, ale i trwałych i estetycznych mebli do kuchni.

Share this post