Fronty frezowane — jak stworzyć kuchnię na wymiar?

Fronty frezowane — jak stworzyć kuchnię na wymiar?

Fronty meblowe, szczególnie w kuchni mają bardzo duży wpływ na cały charakter pomieszczenia, jego rozkład oraz funkcjonalność. Dlatego też zarówno wybór samego materiału, z którego będą wykonane fronty kuchenne, jak i rodzaj wykończenia ma tak duży wpływ na to, jak będziemy się czuli w kuchni podczas codziennego przygotowywania posiłków.

Fronty do szafek kuchenny z frezem czy gładkie?

To jaki rodzaj frontów meblowych będzie dobrym wyborem dla naszej nowej kuchni, zależy od bardzo wielu czynników, jak styl samego wystroju pomieszczenia czy rodzaj materiału, z jakiego będzie zrobiony front mebli kuchennych. Wiele osób, w przypadku frontów frezowanych, wyobraża sobie bogate i głębokie żłobienia tworzące obramowanie samego elementu. Taki obraz był bardzo często spotykany jeszcze jedną czy dwie dekady temu. Obecnie technologia tworzenia frontów frezowanych oraz samo zapotrzebowanie wśród projektantów, oraz klientów końcowych sprawiło, że fronty frezowane mają bardzo wiele rodzajów zarówno złożoności, jak i samej ilości żłobień. Dlatego też fronty frezowane nie muszą być przeznaczone tylko dla klasycznych kuchni, ponieważ z powodzeniem możemy wybrać rodzaj frezu, który doskonale będzie komponował się z nowoczesnym i minimalistycznym wystrojem kuchni.

Gładkie fronty meblowe bez dodatków w postaci frezów, sztukaterii czy nawet uchwytów to obecnie dość zauważalny trend wśród wielu projektów. Taki rodzaj frontów jest szczególnie często spotykany wraz z wszelkiego rodzaju mechanicznymi systemami otwierania drzwi. Tu można zauważyć również, że ten rodzaj wykończenia jest wręcz dedykowany do nowoczesnych i minimalistycznych kuchni, gdzie całość zabudowy bardzo często stanowi jednolitą bryłę bez mocno zarysowanych linii łączenia poszczególnych szafek.
Jednak w takiej przestrzeni nic nie stoi na przeszkodzie, by nadać wnętrzu nieco więcej charakteru przez delikatne frezy w postaci pionowych lub poziomych linii, które mogą pełnić również rolę uchwytów do otwierania szafek.

Wady i zalety frontów frezowanych

Zarówno fronty gładkie, jak i frezowane mają swoje wady i zalety. W przypadku frontów meblowych, które mają ozdobny frez, niewątpliwą zaletą jest możliwość większego dopasowania frontów do ogólnego stylu kuchni. W przypadku frontów gładkich nie mamy już takiego pola manewru i możemy bazować jedynie na doborze koloru oraz rodzaju powierzchni wykończenia. Wykończenie frezem frontów kuchennych pozwala na wyraźniejsze podkreślenie samego charakteru pomieszczenia oraz zwiększenia jego atrakcyjności. Kolejną zaletą frezowanych frontów meblowych jest możliwość poprawienia samej funkcjonalności zabudowy. Delikatny frez może pełnić funkcję uchwytu, przez co nie będzie nam konieczny dodatkowy uchwyt czy system mechanicznego otwierania. Ponadto odpowiednio dobrane frezowania frontów mogą nam optycznie powiększyć i zorganizować całe pomieszczenie. Jeśli natomiast chodzi o wady frontów frezowanych, to należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju zagłębienia bardzo chętnie gromadzą wszelkiego rodzaju kurz, co może nieco utrudnić utrzymanie kuchni w czystości.

Rodzaje frontów frezowanych

W ofercie Renomat można wybierać fronty, które zostały pogrupowane w odpowiednie zestawy. Każdy z pięciu zestawów zawiera od kilku do kilkunastu wariantów wykończenia frezem. Zestawy różnią się między sobą złożonością oraz ilością dostępnych żłobień we froncie meblowym. Dzięki temu bez problemu możemy wybrać ogólny zestaw, a następnie konkretny rodzaj wykończenia. Każdy z zestawów oferowanych na stronie www.renomat-banie może być wykonany w wykończeniu folią mat, a wybrane modele w folii połysk.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat frezowanych frontów meblowych, sprawdź koniecznie pozostałe wpisy w naszej bazie wiedzy oraz zapoznaj się ze szczegółami oferty frontów meblowych. Firma Renomat oferuje wiele rodzajów frontów meblowych, które są zróżnicowane zarówno pod względem samego materiału, jak i struktury, koloru i faktury wykończenia powierzchni.

Zachęcamy również do sprawdzenia zakładki z naszymi najnowszymi realizacjami, gdzie możesz sprawdzić finalny efekt naszej pracy i zdecydować się na wybór frontów meblowych w firmie Renomat.

Share this post