Fronty do mebli kuchennych, listwy wieńczące i sztukateria — jak zaprojektować kuchnię marzeń?

Fronty do mebli kuchennych, listwy wieńczące i sztukateria — jak zaprojektować kuchnię marzeń?

Projektowanie mebli kuchennych czy też innego rodzaju mebli na wymiar jest niezwykle ważnym procesem, który pozwala maksymalnie wykorzystać i zoptymalizować dostępną przestrzeń. Odpowiednio zaprojektowana kuchnia czy sypialnia, pozwolą domownikom na wysoki komfort korzystania z szafek, szuflad i schowków. W przypadku mebli kuchennych, oprócz wszelkiego rodzaju systemów wspomagających otwieranie i zamykanie wybranych modułów, bardzo ważne jest wykończenie frontu, który będzie nas witał każdego dnia. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wybrać fronty, listwy wieńczące i sztukaterię do mebli, sprawdź koniecznie ten wpis.

Rodzaje frontów meblowych

Istnieje wiele rodzajów wykończenia mebli, a do najczęściej spotykanych możemy zaliczyć fronty akrylowe, lakierowane, laminowane, oklejone fornirem i fronty drewniane. Każdy z wymienionych rodzajów wykończenia frontów meblowych wyróżnia się jednakowo ceną, możliwością wykończenia powierzchni z użyciem frezu oraz dostępnością kolorów.
Front to najbardziej widoczna część mebli, która w głównej mierze determinuje ich wygląd. Dlatego frontem meblowym możemy określić zarówno drzwiczki od szafki jak zewnętrzny element szuflady.
W ofercie firmy Renomat znajduje się wiele wzorów frontów meblowych, gdzie każdy z nich jest odpowiednio przydzielony do grupy cenowej. Jeśli chcesz dokładnie sprawdzić, jakie rodzaje frontów może zamówić do nowej kuchni w Szczecinie, czy Gorzowie Wielkopolskim, sprawdź koniecznie zakładkę „oferta” na stronie firmy Renomat.

Fronty meblowe — paleta kolorów RAL

Fronty meblowe firmy Renomat są dostępne w palecie kolorów RAL. Dzięki temu decydują się na konkretny kolor z palety dla frontów meblowych, otrzymamy dokładnie taki sam odcień zarówno dla drzwi, listwy wieńczącej, jak i pozostałych elementów. Standard kolorów RAL pozwala zachować spójność w wystroju mieszkania. Dzięki temu szukając odpowiedniego odcienia koloru szarego, nie musimy posiadać wzornika kolorów i poruszać się z nim po sklepach. Jest to duże ułatwienie i przyspieszenie całego procesu podejmowania decyzji, a w przypadku konieczności odtworzenia uszkodzonego elementu, nie musimy się martwić o to, czy nowy element będzie pasował do już istniejących frontów meblowych.

Listwa wieńcząca

Listwy wieńczące są bardzo dobrym wyborem, jeśli chodzi o wykończenie wszelkiego rodzaju mebli, które nie kończą się równo z linią sufitu. Ten element wpływa pozytywnie zarówno na wygląd mebli, jak i poprawia ich funkcjonalność. Za listwą wieńczącą może być ukryta instalacja, której wymaga zabudowa. Poza tym listwa wieńcząca może również nadać meblom unikalny charakter. W przypadku gładkich frontów meblowych, które nie posiadają żadnych frezów, dodanie listwy wieńczącej może całkowicie zmienić nasze postrzeganie na ten rodzaj mebli. Listwa wieńcząca może być elementem maskującym o delikatnym, jak i bogatym frezie. Duży zakres możliwości wykończenia tego elementu sprawia, że sprawdzi się on zarówno w nowoczesnej, jak i klasycznej kuchni.

Sztukateria na frontach meblowych

Kolejnym elementem, który może odmienić gładkie fronty meblowe, jest sztukateria. Ten element pełni funkcję ozdobną i sprawdzi się zarówno na dużych elementach, jak drzwi szafki kuchennej oraz zdecydowanie mniejszych szufladach kuchennych. Wybierając sztukaterię do szafek, możemy wybierać z wielu rodzajów dekorów, które mogą być wykończone w dowolnym kolorze. Wśród oferty sztukaterii znajdziemy proste linie, które doskonale pasują do nowoczesnego wnętrza, jak i bogate żłobienia i frezy, które podkreślą kuchnię wykonaną w klasycznym stylu. Sztukateria jest bardzo dobrym sposobem na zmianę wyglądu kuchni, bez konieczności wymiany wszystkich elementów zewnętrznych. Dzięki temu w szybki i tani sposób możemy nadać wnętrzu nowy charakter.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o frontach kuchennych, sprawdź pozostałe wpisy na naszym blogu. Znajdziesz tam wiele wskazówek dotyczących wyboru rodzaju wykończenia, wariantów i zestawień kolorystycznych, elementów ozdobnych i akcesoriów. Nie zapomnij również sprawdzić oferty frontów meblowych w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim, gdzie pełen zakres usług firmy Renomat jest dostępny w zakładce „oferta”.

Share this post